Sportedző (fallabda sportágban) – szakképesítés
A képzés részben online (elmélet) és részben jelenléti (gyakorlat) oktatás keretei között zajlik, általában hétvégi napokon (szombat vagy vasárnap).
Jelentkezés feltételei:
Érettségi végzettség és foglalkozás-egészségügyi alkalmasság,
4 év versenyzői múlt igazolása szükséges (egybefüggő vagy több részletből összeálló, összes időként is figyelembe vehető), továbbá szükséges az országos sportági szakszövetség ajánlása
A képzés ideje: 8 hónap
A szakképesítés munkaköri leírása:
A sportedző szakember sportág-specifikusan, célirányosan tervezi, szervezi és irányítja a sportolók, csapatok rövid-, közép- és hosszú távú felkészítését és versenyeztetését. Megtanítja a sportág technikai, taktikai és játékrendszer-ismereteit, játék- és versenyszabályait. Értékeli a sportolók edzéseken és a versenyeken nyújtott teljesítményét, a korszerű pedagógiai és edzéselvek, edzésmódszerek figyelembevételével fejleszti teljesítőképességüket és teljesítő-készségüket. Felméri sportolói állóképességét, technikai tudását, valamint edzéstervet készít, irányítja annak végrehajtását. Edzőmérkőzéseket és -versenyeket, illetve edzőtáborokat szervez. Megszervezi és koordinálja a rábízott sportolók felkészítésében együttműködő szakemberek tevékenységét (sportorvos, pszichológus stb.). Részt vesz a sport és egyéb szabadidős tevékenységet szervező egység/intézmény munkájában. Részt vesz a szabadidős sportolók foglalkozásai, versenyei szervezésében, irányításában. Tanácsaival segíti az egészséges életmódra törekvők táplálkozásának, sportolási programjának összeállítását.
A képzés szakmai tárgyai:
- Anatómiai – élettani ismeretek
- Biztonság, balesetvédelem
- Edzéselmélet
- Sportpedagógia
- Sportpszichológia
- Gimnasztika
- Edzéstervezés
- Szakmai angol nyelv
- Mozgásfejlesztés
- Vezetési – szervezés ismeretek
- Gazdasági és jogi alapismeretek
- Sportedzői szakismeretek
- Sportedzői szakismeretek gyakorlat
Vizsgával kapcsolatos tudnivalók:
Az egyes tantárgyak befejezését követően a résztvevők az e-learning rendszerünkben tantárgyzáró vizsgát tesznek. Kétféle minősítés szerezhető: „Megfelelt”, illetve „Nem felelt meg”. Sikertelenség esetén a tantárgyzáró vizsga még két esetben – ingyenesen –megismételhető. A szakmai képzés követelményeinek sikeres teljesítéséről a Képző Tanúsítványt állít ki.
A tanfolyamot követően a képesítő bizonyítvány megszerzésének módja:
A képzést sikeresen elvégző résztvevők akkreditált vizsgaközpont által szervezett vizsgát tehetnek. A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerzett képesítő bizonyítvány államilag elismert, önálló végzettségi szintet nem biztosító szakképesítést tanúsít.
A képzés díja:
220.000 Ft amely tartalmazza a képzés teljes költségét, részletfizetésre van lehetőség.