Sportedző (szinkronúszás sportágban)
Sportedző (szinkronúszás sportágban) - szakképesítés
A képzés részben online (elmélet) és részben jelenléti (gyakorlat) oktatás keretei között zajlik, általában hétvégi napokon (szombat vagy vasárnap).
Jelentkezés feltételei:
- Érettségi végzettség
- foglalkozás-egészségügyi alkalmasság
- sportági versenyzés vagy bíráskodás
- az országos sportági szakszövetség részéről - a honlapján közzétett - szakmai szempontok szerinti versenyzői múlt igazolása (korosztályos-felnőtt-csapatbajnoki), valamint szakmai ajánlás szükséges.
A képzés ideje: 8 hónap
A szakképesítés munkaköri leírása:
A szinkronúszó sportedző szakember célirányosan tervezi, szervezi és irányítja az oktatáson résztvevő kezdő-, középhaladó- és haladó sportolók foglalkozásait, rövid-, közép- és hosszú távú felkészítését és versenyeztetését. Tisztában van a sportág hazai és nemzetközi történetével. Ismeri a sportág teljes mozgásanyagát, alapvető és speciális ütéseit. Ismeri a szinkronúszás versenyszabályait. Sportágspecifikus ismereteket nyújt, kialakítja a sportági jártasságot, képességeket, készségeket fejleszt. Felismeri és gondozza a tehetséget. Tudásával segíti a fiatal junior versenyzők stratégiai és taktikai fejlődését. Értékeli a versenyzők edzéseken nyújtott teljesítményét, a korszerű pedagógiai és edzéselvek, edzésmódszerek figyelembevételével fejleszti teljesítőképességüket és teljesítő-készségüket. Felméri a versenyzők technikai tudását és képes javítani azokat. Sokoldalú szakemberként szervezi és irányítja a Gyermek, Utánpótlás korú sportolók szinkronúszó foglalkozásait, versenyeit. Tanácsaival segíti az egészséges életmódra törekvők sportolási programjának összeállítását.
A képzés szakmai tárgyai:
- Anatómiai - élettani ismeretek
- Biztonság, balesetvédelem
- Edzéselmélet
- Sportpedagógia
- Sportpszichológia
- Gimnasztika
- Edzéstervezés
- Szakmai angol nyelv
- Mozgásfejlesztés
- Vezetési - szervezés ismeretek
- Gazdasági és jogi alapismeretek
- Sportedzői szakismeretek
- Sportedzői szakismeretek gyakorlat
Vizsgával kapcsolatos tudnivalók:
Az egyes tantárgyak befejezését követően a résztvevők az e-learning rendszerünkben tantárgyzáró vizsgát tesznek. Kétféle minősítés szerezhető: „Megfelelt”, illetve „Nem felelt meg”. Sikertelenség esetén a tantárgyzáró vizsga még két esetben – ingyenesen –megismételhető. A szakmai képzés követelményeinek sikeres teljesítéséről a Képző Tanúsítványt állít ki.
A tanfolyamot követően a képesítő bizonyítvány megszerzésének módja:
A képzést sikeresen elvégző résztvevők akkreditált vizsgaközpont által szervezett vizsgát tehetnek. A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerzett képesítő bizonyítvány államilag elismert, önálló végzettségi szintet nem biztosító szakképesítést tanúsít.
A képzés díja:
260.000 Ft mely tartalmazza az elméleti és gyakorlati oktatást, valamint az iskola e-learning rendszerének teljes körű használatát. A képzés költsége nem tartalmazza a vizsgadíjat, az külön fizetendő a vizsgaközpont felé. Részletfizetésre van lehetőség.
Jelentkezéskor 30.000 Ft regisztrációs díj fizetendő, mely levonásra kerül a képzési díj árából!